Nowości

Morcelator RUDOLF - prostota i wyjątkowe możliwości w jednym

Morcelator RUDOLF - prostota i wyjątkowe możliwości w jednym

Nowo opracowany system morcelacji tkanek firmy RUDOLF Medical posiada wiele unikalnych cech. Noże o średnicach 12, 15 i 20 mm, które można zablokować w 2 "bezpiecznych" pozycjach. Doskonałe prowadzenie narzędzia umożliwia szybką i bezpieczną ekstrakcję tkanek. Ergonomiczna i zbalansowana rączka z obrotem 360 stopni zapewnia komfortową pracę.

Wyjątkowość systemu zastawek umożliwia wymianę ostrzy podczas operacji bez utraty gazu. Bezpieczne i szybkie mocowanie noża, bezpieczny płaszcz z prowadnicą zapewniają ciągłą i szybką ekstrakcję tkanek. Mocny i wydajny mikromotor dopełnia całości nowoczesnego i ekonomicznego w użytkowaniu systemu morcelacji tkanek wielorazowego użytku. 

Elektrody bipolarne wielorazowego użytku EBERLE - skuteczne i bardzo ekonomiczne

Elektrody bipolarne są produktem równoważnym do systemu waporyzacji tkanek w operacjach artroskopowych. Za ich pomocą osiąga się te same cele - zapewnia hemostazę powierzchniowo lub punktowo oraz wygładza powierzchnię chrzęstną. Nie wymagają jednak specjalistycznego generatora artroskopowego.

Można je podłączyć do każdej diatermii posiadającej moduł bipolarny. Ponadto mają gwarancję sprawności na min. 20 zabiegów, co nie znaczy że nie mogą być używane dłużej, jeżeli są sprawne. W kalkulacji ekonomicznej jest to rozwiązanie wielokrotnie korzystniejsze ekonomicznie niż system waporyzacji oparty na elektrodach jednorazowego użytku.

Elektrody bipolarne wielorazowego użytku EBERLE - skuteczne i bardzo ekonomiczne
System PULSE LAVAGE - płukania pulsacyjnego

System PULSE LAVAGE - płukania pulsacyjnego

System płukania pulsacyjnego jednorazowego użytku jest w tej chwili standardem europejskim w operacjach protezoplastyki kolana oraz biodra. W Polsce jeszcze nie wszystkie ośrodki stosują ten system, a jeżeli nawet, to nie do wszystkich zabiegów protezoplastyki. Większość użytkowników w Polsce nadal stosuje powyższy system sporadycznie do operacji protezy kolana.

Działanie systemu polega na pulsacyjnym przepłukiwaniu stawu podczas operacji z równoczesnym odsysaniem podawanej treści wraz z wypłukanymi drobnymi fragmentami kostnymi, tkanek oraz cementu kostnego. Ilość publikacji potwierdzających korzystne działanie stosowania systemu w pooperacyjnym procesie gojenia i zmniejszona znacznie ilość powikłań nie pozostawiają wątpliwości co do zasadności stosowania tego rozwiązania. 

Teraz we współpracy z firmą MAHE Medical oferujemy w bardzo konkurencyjnej cenie system zawierający w każdym opakowaniu końcówki zarówno do kolana, jak i do biodra.

Szczegółowych informacji o produktach udzielają specjaliści autoryzowanego dystrybutora firmy IMS Dowiedz się więcej